Trenčianske Teplice - Kam v meste |
 
 - informačný portál, zoznam firiem
Kam v meste v  Trenčínu - magazín
hľadať: 
 

Trenčianske Teplice

dátum pridania: 23.11.10-14:40

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice leží 15 km od Trenčína. Kúpele sú vhodné na liečbu pohybového ústrojenstva a nervovej sústavy.

 

 
Prírodné liečivé vápenato – sírne pramene s teplotou 36 - 40°C vyvierajú priamo v kúpeľných bazénoch (piscínach)  a sú využívané bez akéhokoľvek ďalšieho zásahu. Najznámejšou a najcharakteristickejšou budovou kúpeľov a mesta je kúpeľný dom Sina s kúpeľom Hammam, postavenom v orientálnom štýle. Najstarším pamiatkovým objektom je tzv. kaštieľ, postavený začiatkom 18. storočia šľachtickou rodinou Ilešháziovcov. Kúpeľné domy Tri srdcia, Vlára a Viktória z 19. storočia majú výrazné znaky secesie alebo neoslohov. Ďalšími zaujímavými objektmi v meste sú: romantický kostol zo začiatku 20. storočia s dreveným vyrezávaným stropom a hudobný pavilón z roku 1932 známy pod názvom Kúpeľná dvorana. V pôvodnej klasicistickej kúpeľnej budove z polovice 19. storočia sa nachádza múzeum.
 
    
 
 
Okrem kúpeľnej liečby môžu návštevníci využiť aj možnosti športového vyžitia: tenis, minigolf, kolky, cykloturistiku, pešiu turistiku alebo venovať sa rybolovu a jazde na koni.
 
Trenčianske Teplice žijú bohatým kultúrnym životom. Počas letnej sezóny sa tu uskutočňuje medzinárodný festival vážnej hudby Hudobné leto, koná sa tu medzinárodný filmový festival ART FILM. Možnosti lyžovania a turistiky ponúkajú krásne prírodné miesta v Strážovských vrchoch.
 
http://www.teplice.sk

    
 
    
 
    
 
 
Zdroj: www.visittrencin.sk


 
 poslať článok mailom  vytlačiť článok